Οδηγίες για την υποβολή υπεύθυνης δήλωσης της εκδρομής της Β’ Λυκείου με την χρήση του gov.gr

Σας ενημερώνουμε ότι η υπεύθυνη δήλωση για την εκδρομή είναι δυνατόν να γίνει από το gov.gr πιο εύκολα και χωρίς να απαιτηθεί η φυσική σας παρουσία στο σχολείο ή σε ΚΕΠ για επικύρωση του γνησίου της υπογραφής. Στο gov.gr χρησιμοποιείτε είτε τους κωδικούς taxisnet(εάν έχετε γραφτεί στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας), είτε τους κωδικούς σας για e – banking. Αφού εισέλθετε στην υπηρεσία συμπληρώνετε τα στοιχεία που σας ζητάει σε ποιον απευθύνεται και τι δηλώνετε. Υπηρεσία έκδοσης υπεύθυνης δήλωσης Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (ΕΜΕπ) Οδηγός δημιουργίας Υπεύθυνης δήλωσης Η δήλωση θα είναι προς τον Διευθυντή του 7ου Γενικού Λυκείου Ιωαννίνων Ως κείμενο της δήλωσης αντιγράψτε και επικολλήστε το παρακάτω αφού συμπληρώσετε και διαγράψετε τα στοιχεία που πρέπει. —————————————— Ως γονέας /κηδεμόνας έχων την επιμέλεια του/της μαθητή/μαθήτριας της Β’ Τάξης του 7ου ΓΕ.Λ Ιωαννίνων με Α.Δ.Τ:……… που εξεδόθει την: ………………………………… επιτρέπω την συμμετοχή του/της στην Διδακτική Επίσκεψη στην Χρυσοβίτσα (Εργοστάσιο ΔΕΗ) – Μέτσοβο Ιωαννίνων που θα πραγματοποιηθεί με συνοδούς εκπαιδευτικου΄ς του Σχολείου, την Παρασκευή 16/12/2022. Θα σας καταβάλω το ποσό των 7 Ευρώ έναντι του συνολικού τιμήματος. ——————————————- Μόλις εκδοθεί το έγγραφο πατήστε να κατέβει ως pdf και στείλτε το αρχείο pdf ως συνημμένο στο 7lykioan@sch.gr.