ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Ο Διευθυντής κ7lykioan_150x150αι ο Σύλλογος των καθηγητών του 7ου Γενικού Λυκείου Ιωαννίνων (πρώην κλασικό)   συγχαίρουν θερμά τους μαθητές του σχολείου τους για την επιτυχία τους στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2016 και την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση στην  πλειονότητά τους σε σχολή της πρώτης προτίμησης, όπως  άλλωστε είχε εκτιμηθεί με την ανακοίνωση της βαθμολογίας των μαθητών τον Ιούνιο.

Τονίζουν οτι αποτελεί τιμή για το σχολείο  η πρώτη θέση την οποία πέτυχε στην Ιατρική Σχολή Ιωαννίνων η μαθήτρια  Ηρώ Σιόντη.

Τους ελάχιστους, που δεν κατάφεραν να πραγματώσουν το μέγιστο των προσδοκιών τους, τους συγχαίρουν για την προσπάθεια τους και επισημαίνουν ότι η επιτυχία στη ζωή δεν κρίνεται μόνο από μία μάχη, αλλά από τη διάθεση για διαρκή αγώνα για το καλύτερο.

Τέλος, εύχονται ολόψυχα σε όλους ανεξαίρετα να είναι δημιουργικός ο αγώνας τον οποίο ξεκινούν.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Διακρίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.