το πλήρες πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων για το σχ. έτος 2013-2014.

αρχείο λήψης15-04-14: Από το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώθηκε το πλήρες πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων για το σχ. έτος 2013-2014.

Το αναλυτικό πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε  εδώ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Πανελλαδικές | Σχόλια κλειστά

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

αρχείο λήψης
  ΔΕΥΤΕΡΑ:  07/04/2014
Αίθουσα  Αρχ, Σπυρίδωνος ΩΡΑ 9.00 π.μ

ΘΕΜΑ: «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση
πρόληψη σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων »

ΚΛΙΚ  deltio tipu

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Σχόλια κλειστά

Εκπαιδευτική εκδρομή στο ΚΠΕ Έδεσσας (20 – 21/3/2014)

loutra_pozar20_fsΣτα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος «Τα ιαματικά νερά και η θεραπευτική τους δράση»  το οποίο εντάχθηκε στο Εθνικό Δίκτυο Π.Ε.  “Νερό και βιώσιμη ανάπτυξη”,  πραγματοποιήθηκε εκδρομή στο Κ.Π.Ε. Έδεσσας και στα Ιαματικά λουτρά Πόζαρ.

Κατηγορίες: Εκδρομές | Σχόλια κλειστά

Εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη (13-15/3/2014)

noesisΣτα πλαίσια των πολιτιστικών προγραμμάτων «Γιάννενα – Θεσσαλονίκη: Ιστορικοί και Πολιτιστικοί δεσμοί των δύο πόλεων» και «Η Τεχνολογία στη Αρχαία Ελλάδα» πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική στη Θεσσαλονίκη. Επισκεφθήκαμε:  Ναός Αγίου Δημητρίου, Λευκό Πύργο, Λαογραφικό Μουσείο, Πλανητάριο, Κέντρο διάδοσης επιστημών και μουσείου τεχνολογίας Noesis.

Comenius: Επίσκεψη στην Πορτογαλία

OLYMPUS DIGITAL CAMERA24 – 28 Φεβρουαρίου 2014: Συνάντηση στα πλαίσια του προγράμματος comenius με τίτλο «Youth Echoes, στο σχολείο Escola Secundaria Manuel Teixeira Gomes στο Portimao της Πορτογαλίας. Συμμετείχαν 2 καθηγητές και 3 μαθήτριες του σχολείου μας.

Κατηγορίες: comenius | Σχόλια κλειστά

Εκδρομή στη Βουλή των Ελλήνων (13-15.02.2014)

vouliΕκδρομή της Α΄Λυκείου στην Βουλή των Ελλήνων στις 13 – 15 Φεβρουαρίου 2014.

Απόφαση επιτροπής (PDF)

Πρόγραμμα (PDF)

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Εκδρομές | Σχόλια κλειστά

Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα

Ο Διευθυντής, οι καθηγητές και οι μαθητές του 7ου Γενικού Λυκείου σας εύχονται Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα.

Πρoστατευμένο: Εκδρομή της Γ΄ Λυκείου στην Ιταλία στις 9 – 15 Δεκεμβρίου 2013

Άρθρο με συνθηματικό. Πληκτρολογήστε το συνθηματικό για να δείτε το άρθρο.

Κατηγορίες: Εκδρομές | Σχόλια κλειστά

Απόφαση επιτροπής για εκδρομή στο εξωτερικό

Η συγκροτηθείς με την 2/ 14-10-2013 πράξη του Δ/ντη του 7ου ΓΕΝ. Λ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ επιτροπή για τις πολυήμερες εκδρομές αποφασίζει μετά την αξιολόγηση των προσφορών που δόθηκαν από τα πρακτορεία KIROUSIS TRAVEL, GREFIS HOLIDAYS, PAMVOTIS TRAVEL, Koni TRAVEL,Konne Ction TRAVEL, να επιλέξει ως την πλέον συμφέρουσα προσφορά του πρακτορείου PAMVOTIS TRAVEL (302 ευρώ/μαθητή) και προχώρησε σε ιδιωτικό συμφωνητικό με το παραπάνω πρακτορείο.

Πατήστε εδώ για να κατεβάστε την απόφαση.

26oς Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής

pdp_logo26Ο Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής (ΠΔΠ). email: info@pdp.gr, URL: www.pdp.gr), διοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΕΠΥ). Ο ΠΔΠ τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.) και αποτελεί το Εθνικό σκέλος της Διεθνούς Ολυμπιάδας Πληροφορικής που διεξάγεται κατ’ έτος υπό την αιγίδα της UNESCO. Η διεξαγωγή του γίνεται με τη συνεργασία τμημάτων Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ, Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών, Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Ελληνικών Πανεπιστημίων και τμημάτων Πληροφορικής & Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων ΤΕΙ.

Κανονισμός

Θέμα Α Φάσης (1η Έκδοση)